Hakkımızda

20 Eylül 1965’te ahşap doğrama ve kapı-pencere üretimi yapan bir atölyede çıraklıkla başlayıp, alın teri, azim ve dürüstlükle olgunlaşan, kalfalıktan ustalığa, ustalıktan ortaklığa ve bugünlere ulaşan bir başarı öyküsüdür Faruk Kaydıhan önderliğinde Pak-İş Mobilya…

1965-1975 yılları arasında dönemin en önemli ustalarından Enver Tıkıroğlu’nun ellerinde yetişen, sadece zanaatı değil, iş ahlakıyla da donanan Faruk Kaydıhan ustası ile ortak olarak, mobilya üretimi ve otel dekorasyonu konularında uzmanlaşan Pak-İş Mobilya’yı kurdu.

1992 yılında Enver Tıkıroğlu emekli olma kararı verdiğinde yeni bir dönem başlıyordu. Pak-İş Mobilyayı ustasından devralan Faruk Kaydıhan; daire, villa, işyeri, mağaza dekorasyonlarına ağırlık vererek, şirketin faaliyet alanlarını genişleterek Denizli’nin ve çevre illerin iç dekorasyon zevkini değiştiren ve geliştiren bir dönüşümün mimarı oldu.

Bu dönüşümle birlikte farklı ve çok yetenekli mimarlarla çalışmaya başlayan Pak-İş; siparişe yönelik ürettiği mobilya ve dekorasyon ürünlerinde gerek iskelette, gerek kaplamalarda kayın, meşe, ceviz, akçaağaç, tik, iroko, sapelli gibi egzotik ağaçları birer sanat eserine dönüştürüyor. Bu ağaçlar son teknoloji makine parkurunda 24 yılı aşkın süredir Pak-İş kültürü ile yoğurulan usta ellerde işlenerek şık ve kullanışlı birer mobilya olarak yaşam alanlarınızla buluşuyor.

2004 yılında oğul Cihat Kaydıhan’ın enerjisinin eklenmesiyle bugünlere ulaşan Pak-İş 40. Yılını kutlarken; meslekte 50. yılını yaşayan Faruk Kaydıhan kaliteden ve dürüstlükten ödün vermeyen, ustasından öğrendiklerini kendi çırak, kalfa ve ustalarına aktararak önemli bir kültürü yaşatmaya devam ediyor...